Bezpečnostné laserové skenery sú teraz k dispozícii aj s rozšíreným rozsahom a Ethernetovým pripojením

Najnovšie laserové skenery radu OS32C-4M s kompaktnej konštrukcii a štvormetrovým bezpečnostným okruhom, Pätnásťmetrové výstražnú zónu a mimoriadne širokým ochranným uhlom 270 ° sú navrhnuté tak, aby ochránili veľké robotizovanej celky pred vstupom osôb, a aby boli aplikovateľné v protikolizních systémoch automatizovaných vozidiel. Tieto skenery novej generácie podporujú komunikáciu pomocou Ethernet / IP ™. Vďaka tomu je možné ľahko integrovať do moderných automatizovaných systémov.
4m Zone522xX

Bezpečnostné skenery OS32C-4M ponúka mimoriadnu variabilitu a spoľahlivosť aj pri aplikácii do zložitých bezpečnostných zón. Sú ľahko a rýchlo nastaviteľné. Rozlíšenie jednotlivých objektov je možné nastaviť na 30, 40, 50 alebo 70 mm, podľa potreby detekovanie ruky, ramená a nohy. Užívateľ si môže okamžite nastaviť až 70 vysoko prispôsobiteľných detekčných zón. Skener navyše disponuje novým módom tolerancie znečistenia, vďaka čomu sa na jeho ochranu môžete spoľahnúť aj v prašných prostrediach.
Pre dosiahnutie maximálneho komfortu je skener vybavený indikátormi jednotlivých výsekov strážené oblasti. Môžete tak ľahko čítať kódy stavu a chybové hlášky a tiež nám to umožňuje určiť smer, z ktorého sa blíži narušenie stráženej zóny.
Ethernet / IP ™ support
Podporované rozhranie Ethernet / IP ™ umožňuje jednoduché odosielanie stavov systému, zóny a informácie o meraní do automatizačných a meracích zariadení, ako sú programovateľné regulátory a inteligentné rozhranie HMI (rozhranie pre ovládanie stroja personálom). To znamená, že personál môže v prípade núdzového zastavenia stroja zistiť dôvod zastavenia pomocou miestnej siete a zabezpečiť nápravu, a teda aj skrátiť stratové vyradenia stroja z prevádzky.
OS32C Integrated_management_Ethernet522xX
Skenery prešli testami a boli schválené štandardy organizácie ODVA (Open Device Vendor Association), čím je zabezpečená ich kompatibilita s akýmkoľvek rozširujúcim zariadením schváleným organizácií ODVA, ktoré je teraz na trhu.
Different levels of user access
Bezpečnostné skenery OS32C-4M ponúkajú tri úrovne užívateľského prístupu, aby sa zabezpečila ochrana proti nepovolanému porušovaniu bezpečnostných pravidiel kvôli uľahčeniu práce. Operátorská úroveň prístupu umožňuje prezeranie súčasného nastavenia a stavu, zatiaľ čo údržbárska úroveň prístupu umožňuje vykonávať zmeny len v nastaveniach nesúvisiacich s bezpečnosťou. Prístup správcu je chránený heslom a umožňuje správcom kontrolovať, prezerať a meniť všetky vlastnosti a nastavenia skenera.
Najnovšie bezpečnostné skener OS32C-4M váži iba 1,3 kg a s profilom nízkym púhych 104,5 mm je jednoducho použiteľný aj pre miesta, kde je úspora priestoru na prvom mieste. Úspora energie je tiež dôležitou vlastnosťou skenerov. Ich spotreba je len 5 W pri zapnutom stave a len 3,75 W v pohotovostnom režime.