Kolaboratívne roboty radu TM urýchľujú harmonizáciu ľudí a strojov

Kolaboratívne roboty radu TM urýchľujú harmonizáciu ľudí a strojov

Spoločnosť Omron oznámila uvedenie kolaboratívnych robotov radu TM na celosvetový trh. Cieľom je realizácia inovatívneho výrobného prostredia, v ktorom môžu ľudia a stroje pracovať vo vzájomnej harmónii.

Vďaka rôznym funkciám strojového videnia a jednoduchému prostredie pre intuitívne programovanie kolaboratívnych robotov radu TM budeme naďalej ponúkať prostriedky umožňujúce bezpečnú, flexibilnú a kolaboratívnu výrobu za účasti ľudí a strojov.

Vzhľadom k tomu, že meniace sa spotrebné trendy neustále skracujú životné cykly produktov, výrobcovia potrebujú, aby výrobné linky spĺňali požiadavky pre častú výmenu produktov. Stále častejšie je tiež nedostatok pracovných síl, výrobcovia preto usilujú o automatizáciu jednoduchších a monotónnych úkonov, aby vytvorili také pracovné prostredie, v ktorom môžu ľudia prispieť k kreatívnejším úlohám.

Naša rada TM predstavuje jedinečné riešenie umožňujúce jednoduchú inštaláciu robotov pre automatizáciu aplikácií, ako je montáž, Pick & Place a kontrola. Súčasťou uvedenia našej rady TM na trh bude „mobilne kompatibilný“ model, ktorý možno hladko integrovať do našich špičkových autonómnych mobilných robotov radu LD. To užívateľom umožní automatizovať komplexnejšie úlohy, ako je Pick & Place do zásobníkov alebo kontajnerov, a prepájať procesy s autonómnymi mobilnými robotmi.

Predstavíme 12 robotov radu TM, ktoré ponúkajú kombináciu nasledujúcich vlastností.

–  Dĺžka ramena: 700 mm, 900 mm, 1100 mm, 1300 mm
–  Nosnosť: 4 kg, 6 kg, 12 kg, 14 kg
–  Napájanie: striedavé, jednosmerné
–  Vyhovuje alebo nevyhovuje bezpečnostným predpisom SEMI S2

Tri kľúčové vlastnosti kolaboratívnych robotov radu TM:

Intuitívne programovacie rozhranie skracujúce čas potrebný pre programovanie: Kratšia doba potrebná pre inštaláciu a nastavenie v porovnaní s tradičnými priemyselnými robotmi. Intuitívne programovacie rozhranie založené na vývojovom diagrame a ľahké učenie vyžaduje minimálne alebo žiadne predchádzajúce skúsenosti s programovaním robotov.
Integrovaný kamerový systém na ramene skracujúci čas potrebný pre nastavenie: Rad TM zahŕňa vstavaný kamerový systém a integrované osvetlenie a vďaka širokému zornému uhlu užívateľovi umožňuje zaznamenávať produkty. Tento robotický systém je vybavený rôznymi funkciami pre snímanie obrazu, ako je detekcia zhody štruktúry, čítanie čiarových kódov a identifikácia farieb, a umožňuje mimoriadne jednoduché nastavenie pre inšpekčné, meracie a triediace aplikácie ihneď po vybalení z krabice.
Zhoda so všetkými bezpečnostnými štandardmi spolupráce medzi človekom a strojom skracujúce čas potrebný pre inštaláciu: Rad TM spĺňa všetky bezpečnostné štandardy umožňujúce kolaboráciu medzi ľuďmi a strojmi a možno ju bezpečne prevádzkovať v okolí ľudí, a to bez priemyselných bezpečnostných zábran, ktorých použitie tradične vyžadujú priemyselné roboty , vďaka čomu sa významne skracuje čas potrebný na inštaláciu. (Vyhovuje bezpečnostným požiadavkám ISO10218-1 pre priemyselné roboty a tiež bezpečnostným požiadavkám ISO / TS15066 pre kolaboratívne priemyselné roboty.)

Vďaka rozšírenie našej ponuky produktov o kolaboratívne roboty radu TM budeme naďalej svojim zákazníkom ponúkať prostriedky umožňujúce bezpečnú, flexibilnú a kolaboratívne výrobu za účasti ľudí a strojov a urýchľovať program „innovative-Automation“, čo je koncept inovatívnej výroby umožňujúci harmonickú kolaboráciu ľudí a strojov.