Koncept riešenia innovative-Automation! bude vystavený na MSV 2018

Koncept riešenia innovative-Automation! bude vystavený na MSV 2018

Predstavenie novej robotickej linky i4 SCARA

Spoločnosť OMRON predvedie na stánku č. 165 v pavilóne V na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu (MSV) kompletnú simuláciu výrobného prostredia. V hlavnej úlohe budú riešenia spoločnosti pre automatizáciu, navrhnutá s cieľom pretvoriť dnešnej výrobné závody na továrne budúcnosti.

Dni jednotvárnych výrobných liniek sú spočítané, a aby bola zabezpečená najvyššia celková efektívnosť zariadení (OEE), je možnosť rýchle a flexibilné prestavby absolútne nevyhnutná.

Hlavným trhákom tohto ročníka je nová rad robotov SCARA s elegantným dizajnom a zvýšeným výkonom. Nový rad i4 výrazne zvyšuje celkovú efektivitu výrobných a montážnych procesov, čo jej umožňuje ľahšie konfiguráciu do existujúcich výrobných liniek a ušetrí miesto pri inštalácii. Modelový rad i4 je rýchla, opakovateľná, ľahko sa ovláda a možno ju prispôsobiť pre rôzne konfigurácie a aplikácie. Riadiaca jednotka a robotické rameno ponúkajú možnosť pripojenia (EtherCAT a Ethernet) pre jednoduchú integráciu, ovládanie a riadenie.

Uvedenie radu i4 je súčasťou rozsiahlejšej strategickej iniciatívy spoločnosti OMRON nazvanej innovative-Automation! (Inovatívne automatizácia), ktorej cieľom je modernizácia výrobného prostredia. Uvedením novej rady SCARA spoločnosť OMRON nadväzuje na svoje dlhodobé úsilie o významné zlepšenie kvality a produktivity vo výrobe.

Radislav Vilím, generálny riaditeľ Omron Electronics spol. s r.o., k tomu hovorí: „Snažíme sa ponúknuť riešenia, ktoré umožní výrobcom v Českej republike pokračovať v spoločnej ceste krok za krokom k flexibilné výrobe. Pozícia spoločnosti OMRON je pre túto úlohu ideálne. Máme k dispozícii všetky technológie a riešenia, ktoré sú pre túto zmenu potrebné, a súčasne vyvíjame nové inovácie, ku ktorým sa radí aj nová rada robotov SCARA i4. Práve vďaka týmto inováciám sme už druhý rok v rade získali ocenenie Top 100 Global Innovator Award. „