Martini zdokonaľuje balenie cestovín pomocou technológie OMRON

Martini zdokonaľuje balenie cestovín pomocou technológie OMRON

Nové riešenie zvyšuje rýchlosť, presnosť a kvalitu zatavovania.

Talianska spoločnosť Martini Srl vyrába vysoko presné vážiace a baliace stroje pre potravinársky priemysel. Jej nový baliaci systém MCRS-VD umožňuje zabaliť až 180 balení cestovín za minútu. Jadrom riešenia je jednotka pre riadenie strojov OMRON NX701-1600, ktorá ovláda pohyb systému MCRS-VD. Technológia dokonalého zatavovania NX-TC Perfect Sealing spoločnosti OMRON umožňuje koncovému užívateľovi zvýšiť stabilitu termoregulácie a znížiť náklady spojené s použitím baliacich fólií.

Balenie v spoločnosti Martini: Nová baliaca linka MCRS-VD s technológiou OMRON

Rýchly a flexibilný systém

Systém MCRS-VD automatizuje všetky fázy balenia – vrátane skladania, zatavovania a značenia. Spoločnosť Martini systém vytvorila, aby uspokojila rastúcu potrebu vyššej rýchlosti, efektivity a flexibility výrobcov cestovín po celom svete. Kľúčovým aspektom konštrukcie nového stroja sú dva kontinuálne vertikálne baliace stroje s vratným pohybom. Tie sú namontované na segmentovanom páse s prerušovaným posuvom a sú zásobované dvojitým vážiacim systémom, ktorý využíva digitálny viachlavový systém Infinity.

Presnosť a rýchlosť

Systém váženia je jedným z odlišujúcich prvkov riešenia: vážiace zariadenie Infinity spoločnosti Martini umožňuje užívateľom rýchle a veľmi presné dávkovanie cestovín, pričom dávky sú dopravované do dvoch baliacich strojov. Presnosť každej dávky zaisťuje digitálny filter, ktorým je vybavená riadiaca elektronika každej hlavy váhy.

Tvorba nového systému do značnej miery závisela na automatizačnej technológii a technických odporúčaniach spoločnosti OMRON. O konečný výkon baliaceho systému sa stará riadiaca jednotka OMRON NX701-1600. Tá koordinuje a synchronizuje prevádzku vážiaceho systému s baliacim systémom. Riadiaca jednotka stroja bola zvolená najmä vďaka svojej rýchlosti. Zásluhou svojho procesora a dostupnej pamäte dokáže jednotka NX701-1600 v reálnom čase riadiť až 128 osí, pričom podporuje všetky hlavné priemyselné komunikačné štandardy, vrátane EtherCAT (do terénu), EtherNet / IP a OPC-UA.

Riadiaca jednotka OMRON ovláda 34 servopohonov OMRON 1S a šesť meničov 3G3MX2. Časť pohonov zodpovedá za utesnenie balenia s využitím termoregulačného systému NX-TC Perfect Sealing spoločnosti OMRON. Táto technológia stabilizuje teplotu filtrovaním všetkých rušení súvisiacich s termoreguláciou, aby koncoví užívatelia mohli meniť hrúbku balenia. Najmä možnosť prevádzky za veľmi nízkych teplôt (približne 2 ° C) umožňuje výrobcom cestovín používať tenšie alebo ekologicky šetrné fólie (s hrúbkou až 7 mikrometrov), čím sa zníži množstvo odpadu aj náklady na materiál.

Systém Martini MCRS-VD dokáže zabaliť až 180 balení cestovín za minútu v vankúšových vreckách a 160 balení v hranatých vreckách. S baliacim systémom je spojený tiež dvojitý objemový vážiaci systém alebo jeho verzia pre zmiešané dávkovanie, skladajúci sa z viachlavového vážiaceho zariadenia a objemového dávkovača na balenie rôznych typov produktov (vrátane obilnín, ryže a strukovín). Tento nový systém bol navrhnutý tak, aby poskytoval maximálnu spoľahlivosť pri minimálnom množstve odpadu.