OMRON uvádza nový rad produktov i4 SCARA

OMRON uvádza nový rad produktov i4 SCARA

 

Najrýchlejší a najpresnejší modely radu SCARA sú navrhnuté tak, aby ľahko zapadli do výrobných liniek s funkciami prediktívnej údržby.

Mníchov, Nemecko, 19. júna 2018 – OMRON Corporation (sídlo spoločnosti: Kyoto, Japonsko, prezident a generálny riaditeľ: Jošihity Jamada), popredná svetová spoločnosť v oblasti automatizácie, dnes na veľtrhu inteligentné automatizácie a robotiky Automatica oznámila, že predstaví nový rad robotov SCARA s elegantným dizajnom a zvýšeným výkonom. Nová generácia robotov SCARA s modelovým označením „i4“ ušetrí miesto pri inštalácii a umožní ľahšie konfiguráciu do existujúcich výrobných liniek. Modelový rad i4 je rýchla, opakovateľná, ľahko sa ovláda a možno ju prispôsobiť pre rôzne konfigurácie a aplikácie.

Výrobcovia po celom svete stoja pred zásadnými výzvami, kedy musí často vyrábať malé série rôznorodých výrobkov a krátiť výrobné cykly produktov. Pritom sa ale stretávajú s nedostatkom pracovných síl. Výrobné spoločnosti musia zachovávať flexibilitu pri rýchlych zmenách výrobného sortimentu a zmenách usporiadanie výrobných liniek. Takisto sa musí vyrovnávať s náhlymi výpadkami a stále častejšie musia plniť nároky na vysokú presnosť a rýchlosť montážnych procesov.

Aby bolo možné tieto úlohy splniť, je rad i4 vybavená lepšou komunikáciou prostredníctvom siete EtherCAT, ktorá umožňuje synchronizovať ďalšie automatizačné zariadenie. To uľahčuje pokročilé procesy kompletizácia, vkladanie a montáže, ktoré vyžadujú vysokú presnosť a vysokú výrobnú kapacitu a tiež zaistenú kontrolu kvality s integráciou kamerových systémov.

Rad i4 takisto vizualizuje pracovné dáta a dohliada na ich stav pomocou vôbec prvých zabudovaných signálov pre preventívnu údržbu, čo umožňuje užívateľom obmedziť neplánované prerušenie prevádzky. V súlade s víziou spoločnosti OMRON, ktorou je modernizovať na základe vyššie uvedených spoločenských potrieb, môže táto nová rada SCARA vďaka vlastnostiam modelu i4 uspokojiť požiadavky hromadného prispôsobenie. To umožňuje výrobcom vyrábať početnej kombinácie produktov v malých objemoch a rozširovať ponuku tovaru pre spotrebiteľa.
hlavné funkcie

1. Rýchla a jednoduchá inštalácia

Kompaktná riadiaca jednotka (ICS) je plne integrovaná do štylizované základne s minimálnym pôdorysom. Zapájanie modelu i4 vyžaduje menej práce a robot nemá žiadny vonkajší prepojovací kábel, preto je jeho integrácia veľmi jednoduchá. Model i4 je rovnako vybavený vôbec prvým modulom EtherCAT, ktorý je pripojený priamo na riadiacu jednotku a rameno robota. To prináša užívateľom väčšiu flexibilitu pri konfigurácii vybavenia.

Rad i4 pobeží na interaktívnom softvéri, ktorý uľahčí užívateľom programovanie a používanie robotov.

2. Žiadny nečakaný výpadok

Model i4 je vôbec prvý robot SCARA so zabudovaným displejom, ktorý zjednodušuje odstraňovanie problémov a prediktívnu údržbu. Komunikáciou s užívateľmi model i4 obmedzuje neplánované prestoje – pomocou svetelného kruhu a displeja zabudovaného do základne, z ktorej sa dá spoznať, aké operácie sa majú v akom okamihu vykonať. Svetelný kruh slúži ako vôbec prvý svetelný indikátor „zdravotného stavu“ robota. Informuje užívateľa o aktuálnom režime, napríklad „je vyžadovaná záručná aktualizácie“. S novým robotom i4 už nie je nutné vykonávať ručné kontroly a plány údržby, čo umožňuje znížiť riziko straty príležitosti.

3. Vysoká rýchlosť a presnosť

Nový robot OMRON i4 je vybavený pripojením k sieti EtherCAT, ktoré umožňuje robotom i4 ľahko komunikovať s ostatným vybavením výrobnej linky. Synchronizáciou modelu i4 so zariadeniami OMRON, ako sú riadiace jednotky, kamerové senzory a servomotory, získajú zákazníci najoptimálnejšie výrobnú linku s rozšírenou rýchlosťou a presnosťou. To umožní vykonávať zložité montážne úlohy, ktoré predtým neboli možné.

4. Uspokojenie požiadaviek na flexibilitu

Rad i4 SCARA plnia rôzne potreby zákazníkov, optimalizuje cenu strojového zariadenia a celkový výkon a umožňuje väčšiu flexibilitu pri rozširovaní linky. Na jar 2019 predstaví spoločnosť OMRON prvé tri modely: i4-650, i4-750 a i4-850, ktorých ramená majú dosah 650 mm, 750 mm a 850 mm. Maximálne užitočné zaťaženie je 15 kg, čo je trikrát viac než predtým. Zákazníci si budú tiež môcť u každého robota zvoliť jeden z dvoch možných záberov v smere osi Z (210 mm a 410 mm).

Špeciálne modely budú obsahovať funkcie IP65, Clean Room ISO 4 (trieda 10), ESD a modely používajúce mazadlá triedy H1 – na základe špecifických potrieb rôznych odborov a aplikácií. Rad robotov i4 ponúkne aj invertovaný model s rovnakou sofistikovanou konštrukciou.

Uvedenie radu i4 je súčasťou rozsiahlejšieho strategického konceptu spoločnosti OMRON nazvaného „innovative-Automation!“ (Inovatívne automatizácia), ktorého cieľom je modernizácia výrobného prostredia. Uvedením novej rady SCARA spoločnosť OMRON nadväzuje na svoje dlhodobé úsilie o významné vylepšovanie kvality a produktivity vo výrobe.

 

VIDEO omron_scara_i4