Predstavenie nových integrovaných riešení priemyselných robotov

Spoločnosť Omron predstavila 1. apríla 2016 v 39 krajinách sveta nové priemyselné roboty. Predvedené bolo 49 špičkových robotov vyvinutých spoločnosťou Omron Adept Technologies, Inc. Integrácia robotov do programu senzorov, bezpečnostných komponentov a oceňovaných riadiacich jednotiek pre automatizáciu strojov rady NX / NJ zjednoduší implementáciu robotov do prostredia výroby.
Unikátna kombinácia softvéru a riadiace architektúry vychádza v ústrety požiadavkám priemyselnej automatizácie na výrobu značne rôznorodých produktov s krátkymi prevádzkovými cykly, ktoré vyžadujú rýchle zmeny nastavenia výrobnej linky. Spoločné ovládacie prvky, integrovaná softvérová architektúra a vývojové prostredie spĺňa ako súčasné tak budúce požiadavky na procesy, flexibilné prevádzku a prediktívne údržbu. Naše riešenie je svojou flexibilitou a jednoduchosťou ideálny pre priemyselné odvetvia, akými sú napríklad potravinársky a nápojový priemysel, automobilový priemysel a aj ďalšie špičkové technológie.
Celosvetové uvedenie na trh demonštruje aktuálne zameranie našej spoločnosti na inovatívne riešenia, ktoré podporujú výrobu a produktivitu pomocou integrácie riešení robotov s funkciami snímania, riadenia, pohybovými a bezpečnostnými aplikáciami.
EU_Omron_Industrial Robots_Press_image522xXkľúčové vlastnosti

Priemyselným robotom zaisťuje súčasne vysoké pracovné nasadenie a spoľahlivosť

Predstavenie 3 modelových radov robotov spoločnosti Omron (SCARA, Delta a kĺbové) zabezpečuje po mechanickej stránke vysokú úroveň výkonu a spoľahlivosti. Všetky typy robotov dá riadiť pomocou spoločného integrovaného vývojového prostredia, ktoré umožňuje flexibilné využívanie typov robotov v požadovaných aplikáciách.

Umožňuje komplexné prepojenie s riadiacimi prvkami, ako sú PLC

Riešenia priemyselných robotov spoločnosti Omron bezproblémovo prepája všetky roboty s prostredím riadenia strojov pomocou automatizačnej platformy Sysmac. Tento prístup zvyšuje celkový výkon aj najnáročnejších výrobných liniek a prekonáva obmedzenia tradične používaných robotov.

Integrované softvérové prostredie uľahčuje konštrukciu a vývoj

„Prostredie pre riadenie automatizácie“ (ACE) obsahuje užitočné funkcie sprievodcov orientovaných na aplikácie, ktoré významne minimalizujú objem programových kódov. Užívatelia majú prístup k výkonnému 3D emulačnímu nástroji, ktorý výrazne skracuje dobu validácia nových automatizovaných procesov. Robotické aplikácie baliacich liniek s kamerovým navádzaním sú plne podporované systémom ACE PackXpert.