Rad monitorovacích relé K8 ponúka komplexnú ochranu strojov a je celosvetovo k dostaniu

Kompaktný séria K8 pokračuje v dlhej tradícii spoľahlivých strojových ochrán a zabezpečenia, ktoré čerpajú z 50 rokov skúseností výroby monitorovacích relé. Obľúbená rada bola rozšírená šiestimi novými modelmi, ktoré umožňujú trojfázovú ochranu. Toto rozšírenie umožňuje jednoduché zapojenie prakticky všetkých sledovacích funkcií do jedného radu produktov. Ďalšou výhodou je, že všetko podlieha celosvetovým bezpečnostným štandardom.

Spoľahlivé, bezpečné a s dlhou životnosťou
Nová monitorovacie relé obsahujú pokročilú technológiu výkonových spínačov a negenerujú takmer žiadne teplo. Tým je zaistená dlhá životnosť a spoľahlivosť. Vďaka tomu je tiež možné relé séria K8 montovať blízko k sebe ak ostatným komponentom a šetriť tak cenný priestor na ovládacom paneli.

Kompletný rad nastavená podľa Vašich potrieb
Monitorovacie relé rady K8 sú dostupné vo verziách pre jedno i troch fázové použitie a ponúkajú širokú škálu funkcií, ktoré rieši tieto problémy: podpätia a prepätia, straty vo fáze, podprúdu a nadprúd, prehrievaniu, chyby vo fáze a napäťovú asymetriu. Ďalej ponúka Termistorové reléovú ochranu motorov, ktorá priamo sleduje teplotu vinutia motora.
K8AK-K8DS522xX
Všetky monitorovacie relé majú niekoľko výstupných svoriek a obsahujú LED indikátory, ktoré ukazujú stav vybavenia. Týmto sa značne zjednodušuje údržba a hlásenie chýb prístrojov. Vďaka tomu môžete prístroj opraviť ešte pred tým, než dôjde k väčším poškodením, a zabránite tak dlhým odstávkam.

Typické využitie pre tieto všestranná relé je ochrana púmp a ďalších automatizovaných prístrojov proti spätnému chodu. Ochrana proti poškodeniu motora preťažením, detekcia pretrhnutia remenice a ďalších stavov, kedy by motor bežal nezaťažený.

Zníženie počtu potrebných modelov na sklade
Séria K8 ponúka monitorovacie relé, ktoré vyhovujú všetkým bežne celosvetovej používaným trojfázovým výkonovým častiam v rozpätí od 200 V do 480 V. Tieto vlastnosti spolu s globálnymi štandardmi a celosvetovú dostupnosťou v našej distribučnej sieti robia zo sledovacích relé série K8 ideálne riešenie pre Vaše projekty určené pre export.
Monitorovacie relé séria K8 boli navrhnuté tak, aby sa dali ľahko a pohodlne použiť a je možné ich prirobiť na štandardnú DIN profily. V závislosti od modelu sú dostupné dve šírky puzdra – 17,5 mm alebo 22,5 mm.