NX I / O možno teraz tiež pripojiť pomocou EtherNet / IP

Modulárny systém rady NX I / O možno teraz po pridaní nového zbernicového Coupler pripojiť ku všetkým PLC rady CJ a CS a ku všetkým ostatným riadiacim jednotkám podporujúcim EtherNet / IP komunikáciu. EtherNet / IP využíva komunikáciu CIP ™ cez ​​štandardné ethernetovú infraštruktúru a vďaka tomu ponúka vyskúšané a stabilné priemyselné prenosy dát bez nutnosti použitia špeciálnych sieťových technológií.

Kompatibilný s Vašim PLC
Naša rada CJ2 PLC využívala mnoho rokov na nadviazanie dátových prenosov medzi jednotlivými PLC integrované porty EtherNet / IP. Teraz sa pridávajú na rovnaký BUS- coupler vďaka NX-EIC202 ďalšie vstupy a výstupy. S rozsiahlou škálou modulov prináša rad NX I / O k PLC modulom radu CJ2 modularitu pomocou malých častí, vysokú hustotu signálu a ľahko aplikovateľné zásuvné I / O obvody.
Súčasné procesorovej jednotky rady CJ2M môžu obsluhovať až 32 I / O pripojenie podporujúcich až 16 I / O staníc so vstupmi a výstupmi. Pre väčšiu vstupno výstupné I / O kapacitu môžete pristúpiť k rade procesorov CJ2H alebo pridať k štandardnému procesoru radu CJ jeden alebo viac komunikačných modulov CJ1W-EIP21. Tieto moduly Vám umožnia využiť až 256 pripojenie na jednom porte a čas jedného cyklu klesne k 0,5 ms.

Bezpečnosť
Navyše, ku všetkým štandardným modulom radu NX I / O, zbernicový coupler EtherNet / IP podporuje NX-SL3300 Safety controller a Safety I / O.

Vďaka tomu môžete vytvoriť bezpečnostný modulárny systém vnútri I / O stanice, ktorý je možné monitorovať štandardným PLC systémom. Keďže integrovaný bezpečnostný systém funguje nezávisle, je možné kedykoľvek vykonať zmeny v štandardnom riadiacom programe a na vstupoch a výstupoch, bez toho aby ste ovplyvnili Vašu schválenú certifikovanú bezpečnostnú konfiguráciu.

Plne nastaviteľné alebo ihneď funkčné
Štandardné nastavenie vstupov a výstupov nebudú vyžadovať žiadne nastavovanie; ak Vám vyhovuje továrenské nastavenia, môže byť I / O stanice zostavená a sprevádzkovaná ihneď po rozbalení. Pre individuálne nastavenie alebo pokročilejšie jednotky I / O, ako sú vstupy modulátora alebo bezpečnostné funkcie, je možné systém konfigurovať pomocou bežného USB pripojenie a programu Sysmac Studio (v plnej verzii alebo v limitovanej „I / O edícii“). Takto môžete tiež nastaviť šírku skenovania pre vstupy a výstupy EtherNet / IP.