Regulátory teploty NX-TC s umelou inteligenciou (AI)

Regulátory teploty NX-TC s umelou inteligenciou (AI)

Regulátory teploty NX-TC s funkciami AI automatizujú nastavenia a ovládania.
Rýchla inštalácia inteligentných regulátorov teploty

Spoločnosť Omron pokračuje v rozširovaní svojho portfólia regulátorov teploty do rozvádzačov predstavením nového radu NX-TC s umelou inteligenciou (AI). Tieto regulátory boli navrhnuté pre vícesmyčkové aplikácie a umožňujú jednoduchú montáž do rozvádzačov.

Rad NX-TC je nová generácia chytrých zariadení navrhnutých na dosiahnutie optimálneho a automatického regulovanie teploty bez ľudského zásahu. Od ich uvedenia už budú všetky úpravy bežne vykonávané expertmi v teréne realizované automaticky prostredníctvom umelej inteligencie.
nx in-panel tc newspri prod
NX-TC2 (šírka 12 mm) a NX-TC3 (šírka 24 mm)
Algoritmus adaptívneho riadenia

Pri štandardných regulátorov teploty môže definovanie počiatočného nastavenia PID trvať dlhšiu dobu. A ešte náročnejšie môže byť vykonávanie optimálnych úprav nastavenia, ak s tým nemáte dlhoročné skúsenosti. Preto vyvinula spoločnosť Omron rad NX-TC s „technológiou adaptívneho riadenia“. Tá automaticky zisťuje zmeny v riadenom procese a podľa toho prispôsobuje PID. Výsledok? Dokonale vyladený algoritmus PID a maximálne stabilná riadenie teploty.
Dokonalé riadenie zatavovacie teploty u baliacich strojov

U konvenčných zatavovacích strojov so senzormi teploty nachádzajú často príliš ďaleko od zatavovacího povrchu vykurovacie tyče. To spôsobuje rozdiely medzi teplotou zatavovacího povrchu a teplotou, ktorá sa skutočne reguluje. Rozdiel teplôt a výsledné vady zatavenie sa zvyšujú so zvyšovaním rýchlosti, najmä u tenších materiálov.

U rady NX-TC je tento problém vyriešený špeciálnymi modely teplotných senzorov s rýchlejší detekciou, ktoré umožňujú, aby bol senzor umiestnený bližšie zatavovacímu povrchu. Zvlášť naprogramované vstavané algoritmy, napríklad automatická úprava filtrovania, pomáhajú potlačiť teplotné rozdiely a prispieť tak k lepšej kvalite zatavovanie.
Minimalizácia teplotných rozdielov vo formovacích strojoch

U vodou chladených vytlačovacích strojov vedie zvýšenie výrobnej kapacity často k odchýlkam teploty. Pre ľudskú obsluhu to znamená opakovane upravovať ventil na stabilizáciu kvality. Je však veľmi ťažké udržiavať vysokú rýchlosť výroby. Rad NX-TC je vybavená funkciou úpravy výstupu chladiacej vody, ktorá potláča odchýlky teploty na minimum a zvyšuje výrobnú kapacitu pri súčasnom zachovaní kvality.
charakteristiky

K dispozícii sú dve veľkosti: NX-TC2 (2 slučky so šírkou 12 mm) a NX-TC3 (4 slučky so šírkou 24 mm)
Univerzálny vstup pre senzory t / c a Pt100 (K, J, T, E, L, U, N, R, S, B, C / W, PL II, Pt100 / JPt100).
Typ riadiaceho výstupu: napäťový výstup (PNP 24 V DC / 21 mA / bod), lineárny prúdový výstup (0 / 4..20 mA)
Metóda riadenia: vykurovanie alebo chladenie (podľa modelu)
K dispozícii je diagnostika záťaže / SSR (podľa modelu)
Pripojenie cez aplikačné zbernicu: Ethernet IP a EtherCAT (s využitím komunikačného rozhrania)