Spoľahlivá detekcia železa a hliníku s novými senzormi priblíženia OMRON rady E2EW s kovovou čelnou plochou

Spoľahlivá detekcia železa a hliníku s novými senzormi priblíženia OMRON rady E2EW s kovovou čelnou plochou

Oznámili sme uvedenie senzorov priblíženia rady E2EW s kovovou čelnou plochou, ktoré sú navrhnuté tak, aby vďaka svojej odolnej konštrukcii a výnimočne dlhému snímaciemu dosahu minimalizovali prestoje.

 

Výrobcovia v automobilovom priemysle sa snažia uspokojiť dopyt po elektrických vozidlách a nízkej spotrebe paliva vytváraním ľahších vozidiel a uprednostňovaním hliníka pred železom. Postupne začínajú prevažovať zmiešané výrobné linky pracujúce s železnými aj hliníkovými dielmi, a preto sa zvyšuje požiadavka na využívanie senzorov priblíženie s rovnakou snímacou vzdialenosťou a dostatočne dlhým snímacím dosahom.

Nová rada E2EW od poskytovateľa komplexných riešení automatizácie Omron Industrial Europe je navrhnutá tak, aby tieto potreby uspokojila. Tieto vysoko odolné senzory priblíženia s kovovou snímacou plochou majú doteraz najdlhší snímací dosah v danej kategórii a boli optimalizované tak, aby pomocou fluoroplastovej povrchovej vrstvy zaisťujúcou zvýšenú odolnosť proti odlietajúcemu postreku vydržali náročné podmienky typických procesov zvárania v automobilovom priemysle.

Snímací dosah rady E2EW je približne dvakrát dlhší ako u predchádzajúcich modelov pre železné kovy a šesťkrát dlhší ako u predchádzajúcich modelov pre hliník, čo z nej robí ideálne riešenie pre výrobné linky pracujúce s oboma typmi kovov. Snímacie rozsahy pre oba kovy sú teraz ekvivalentné, a preto senzory podporujú spoločnú konštrukciu pre detekciu polohy na takých linkách. Znižujú tiež neočakávané odstávky objektu minimalizáciou falošnej detekcie nestabilných objektov.

Medzi funkcie senzorov patrí :

  • Najdlhšia snímacia vzdialenosti pre železo i hliník na svete. Ekvivalentné snímacie vzdialenosti umožňujú spoločnú konštrukciu pre detekciu polohy v zmiešaných výrobných linkách obsahujúcich železné aj hliníkové súčasti.
  • Zvýšená odolnosť proti postriekaniu. Snímače E2EW vydržia v typických aplikáciách zvárania automobilového priemyslu 60-krát dlhšie ako predchádzajúce modely.
  • Možnosť využitia IIoT cez rozhranie IO-Link. Podpora rozhrania IO-Link umožňuje v reálnom čase zhromažďovať dáta o úrovni detekcie a zmenách teploty senzorov priblíženie z jedného miesta.

Profesionáli z odboru, ktorí chcú ďalšie informácie o tomto produkte, môžu navštíviť stránku produktov radu E2EW.