Spolupráca spoločností Omron a Cisco v oblasti inovácie výroby

Spolupráca spoločností Omron a Cisco v oblasti inovácie výroby

Spolupráca spoločností Omron
a Cisco v oblasti inovácie výroby
14. jún 2018

Vylepšenia zabezpečenia IoT vo výrobných závodoch

Spoločnosti Omron Corporation (sídlo: Šimogjo-Ku, Kyoto; prezident a generálny riaditeľ: Jošihity Jamada) a Cisco Systems G.K. (Sídlo: Minato-ku, Tokio; prezidentka a generálna manažérka: Mijuki Suzuki) sa dohodli na spolupráci formou integrácie predné sieťové a bezpečnostné technológie spoločnosti Cisco do programovateľných logických automatov (PLC) značky Omron, ktorá sa pýši maximálnou spoľahlivosťou aj pri extrémnych podmienkach vo výrobných závodoch. Vo výsledku táto spolupráca povedie k zvýšeniu zabezpečenia dnešných stále inteligentnejších výrobných závodov využívajúcich Internet vecí (IoT) a súčasne pomôže výrobcom docieliť bezpečné výroby.

Internet vecí je stále rozšírenejšie a očakáva sa, že do roku 2020 dosiahne počet pripojených zariadení 50 miliárd. Výrobcovia z celého sveta navyše naďalej vylepšujú svoje výrobné možnosti a tým posilňujú svoju medzinárodnú konkurencieschopnosť a zvyšujú svoju korporátnu hodnotu. Okrem toho tiež prevláda snaha o dosiahnutie maximálne inteligentných výrobných závodov prostredníctvom aktívneho využívania digitálnych technológií. Z toho vyplýva, že výrobné závody čelí oveľa závažnejším hrozbám ako kedykoľvek predtým, ako dokazujú hlásené prípady narušenia výroby z dôvodu ransomwaru a iných malwarových útokov.

Zákazníci aj trh navyše požadujú vyššiu kvalitu a bezpečnosť, ktoré nariaďujú prísnejšie smernice v oblasti potravín a farmaceutických výrobkov, rovnako ako je potreba sledovateľnosť pre zabezpečenie kvality jednotlivých komponentov v oblasti výroby elektronických dielov. Výrobcovia musia čeliť mnohým výzvam v snahe o neustále zlepšovanie výrobných technológií, pričom sa zároveň snaží riešiť vyššie spomínané problémy vo výrobnom prostredí a dodržiavať sociálnu zodpovednosť spoločnosti.

Spoločnosti Omron a Cisco budú spolupracovať na budovaní bezpečného prostredia, kde PLC – ako základné komponenty automatizácie – poskytujú bezpečnostné overovanie pre tri samostatné prvky, konkrétne zamestnancov vo výrobných závodoch, zariadenia pripojené k strojom alebo výrobným linkám a vymenená dáta. Zásluhou integrácia medzinárodne preverené sieťové a bezpečnostné technológie spoločnosti Cisco do technológie riadiacich jednotiek Omron, ktorá spája kontrolu s informáciami, budú spoločnosti môcť vylepšiť svoju výrobu o bezpečnej využívaní internetu vecí vo výrobných závodoch.

Ešte pred sformovaním tohto technologického partnerstva vyvinula spoločnosť Omron rad riadiacich jednotiek pre automatizáciu strojov NJ, ktorá je vlajkovou loďou PLC. Táto rada, ktorá zodpovedá medzinárodnej norme pre bezpečnú komunikáciu, sa štandardne dodáva so serverom OPC UA. Nová PLC umožňujú bezpečnú dátovú komunikáciu so softvérom a zariadeniami s podporou OPC UA.

Vďaka kombinácii PLC značky Omron so sieťovou a bezpečnostnou technológiou Cisco prostredníctvom tejto technologickej spolupráce navyše spoločnosti rozšíri portfólio svojich riešení, pri ktorých možno vykonávať overovanie osôb a zariadení.

Bezpečnostné overovanie osôb, zariadení a dát pomocou PLC

Overovanie osôb (užívateľov):

PLC budú overovať prístup užívateľov a udeľovať bezpečný vzdialený prístup (VPN) iba overeným užívateľom, uľahčovať bezpečné monitorovanie PLC a strojov vo výrobných závodoch.

Overovanie zariadenia:

PLC budú detekovať pripojenie zariadení, blokovať prístup z neoverených zariadení a vydávať výstrahy v reálnom čase.

Overovanie dát:

PLC budú šifrovať dáta komunikácie a zabezpečovať riadny prenos týchto dát. Tiež budú detekovať a zaznamenávať neoprávnený prístup a bezpečnostné hrozby pomocou monitorovania a vizualizácie podrobností o dátach v sieti.

O spoločnosti Cisco

Spoločnosť Cisco (NASDAQ: CSCO) je medzinárodná technologický líder, ktorý sa venuje internetu už od roku 1984. Naši ľudia, produkty a partneri pomáhajú verejnosti s bezpečným pripojením a využívaním digitálnych príležitostí budúcnosti už dnes. Viac sa dozviete na adrese newsroom.cisco.com alebo na našom Twitteri @Cisco.