Sysmac Studio 3D Simulation zvyšuje produktivitu

Sysmac Studio 3D Simulation zvyšuje produktivitu

Logika, riadenie pohybu, robotika, rozhranie HMI, kamerový systém, snímanie, bezpečnosť a 3D simulácia – to všetko je integrované do jedinej platformy.

Aktuálne integrované vývojové prostredie (IDE) Sysmac Studio 3D Simulation spoločnosti OMRON pomocou 3D simulácie integruje a overuje pohyb robotov a periférnych zariadení. Dokáže digitálne reprodukovať celé zariadenie a overiť tak prevádzku s rovnakou presnosťou, ako by sa jednalo o stroj. To pomáha spoločnostiam zvýšiť efektivitu procesov a navýšiť výrobnú kapacitu.

Prostredie IDE uľahčuje návrh prostredníctvom predbežného overenia. Využíva simulácie, ktoré umožňujú rýchle zmeny vo výrobných závodoch, kratšiu dobu vývoja zariadení, vysoko presnú montáž a súčasné spustenie výrobných liniek na viacerých pracoviskách.

Nový softvér Sysmac Studio 3D Simulation možno jednoducho zakúpiť pridaním voliteľných licencií pre simulačné funkcie do programovacieho softvéru Sysmac Studio najznámejších automatizačných riadiacich jednotiek rady NJ / NX spoločnosti OMRON.

„Konvenčné simulátory využívajú špeciálny softvér, ktorý je drahý a vyžaduje odborné znalosti. Ak sa softvér líši od riadiacej jednotky, je ťažké zladiť výsledky simulácie sa skutočnou prevádzkou stroja, „vysvetľuje Josep Lario, produktový a marketingový manažér spoločnosti OMRON pre softvér, priemyselné počítače a vizualizáciu pre oblasť EMEA.

A následne k tomu dodáva: „Ide o prvé prostredie IDE v odbore, ktoré riadi a overuje roboty a ďalšie periférne zariadenia v rámci jednej operácie. Tým sa zvyšuje účinnosť konštrukcie zariadenia a skracuje doba potrebná na potvrdenie výrobnej kapacity zariadenia, spustenie a úpravám. „

sysmac studio simulation 1 fcard sol

Hlavné funkcie:
– Jediný softvér pre riadenie pohybu, logiku sekvencií, bezpečnosť, pohony, kamerový systém a rozhranie HMI
– Plne v súlade s otvorenou normou IEC 61131-3
– Podporuje programovanie pomocou kontaktnej schémy, štruktúrovaného textu a vloženého štruktúrovaného textu s obsiahlou sadou inštrukcií
– CAM editor pre jednoduché programovanie zložitých profilov riadenie pohybu
– Jeden simulačný nástroj pre sekvenčné riadenie a riadenie pohybu v 3D prostredí
– Pokročilé bezpečnostné funkcie s 32 miestnym bezpečnostným heslom