Výrazné zníženie nákladov na údržbu automatických strojov

Výrazné zníženie nákladov na údržbu automatických strojov

Na základe nového vzdialeného prístupu a riadenia HMI.
Rad NB teraz obsahuje VCN, FTP a ďalšie funkcie, ktoré umožňujú export a import súborov vo formáte CSV a vzdialenej dynamické zmeny grafických objektov

Spoločnosť Omron vylepšila svoju veľmi obľúbený rad HMI NB o nové výkonné funkcie ponúkajúce vzdialený prístup a riadenie. Znamená to, že môžete zhromažďovať / spracovávať údaje a meniť parametre / recepty strojov rýchlejšie a bezpečnejšie ako kedykoľvek predtým a kdekoľvek na svete. Súčasne sa môžete na obrazovky HMI pozrieť na svojom preferovanom zariadení s Androidom alebo iOS. „Jedná sa o skvelú ukážku neutíchajúceho záväzku spoločnosti Omron podporovať a vylepšovať rad NB, a tým prísť s riešením HMI, ktoré obstoja aj v budúcnosti“, hovorí k tomu Roberto Zenoni, marketingový riaditeľ pre európske výrobky spoločnosti Omron – kompaktný produkty pre automatizáciu.
Údržba po celom svete z jediného centrálneho miesta

Novo pridané funkcie na vzdialené ovládanie ukazujú centrálne umiestneným pracovníkom údržby, čo presne vidia miestni operátori, takže môžu prípadné problémy okamžite vyriešiť a nemusia strácať čas cestovaním. Grafiky HMI môžu dokonca aktualizovať vzdialene, bez toho aby došlo k prerušeniu prevádzky stroja. Tieto nové funkcie vzdialeného prístupu dopĺňajú existujúce bežné funkcie webového prehliadača. Ponúkajú vám viac príležitostí, ako sa postarať o rýchlu údržbu, ľahké upgrady a vyššiu produktivitu.
príjemné programovanie

Rad NB sa vyznačuje širokou škálou funkcií a používa tiež veľký rad výkonných makier. Táto makrá umožňujú pohodlne vytvárať aplikácie pre širokú škálu strojov, napríklad vo sfére balení, potravinárstvo, výroby plastov alebo v textilnom priemysle. Rad NB ideálne dopĺňa riadiacej jednotky Omron NJ / NX a CP / CJ, bezpečnostné riadiacu jednotku G9SP, frekvenčné meniče alebo regulátory teploty. Dopĺňa ich o priamu sériovú alebo ethernetovú konektivitu a umožňuje pripojenie zariadení iných značiek ako Omron formou radu rôznych protokolov.
atraktívny vzhľad

Môžete vyberať z pestrej ponuky rôznych písiem a farieb a vytvárať atraktívne vyzerajúce obrazovky, ktoré jednoznačne uvádza rôzne stavové úrovne a priority. Žiarivé podsvietenie LED a široké pozorovacie uhly vám zaistí ľahkú čitateľnosť. Rovnako máte na výber zo širokého spektra veľkosti obrazoviek (od 3,5 až do 10,1 palca). Informácie sa tak na obrazovku krásne zmestia a budú sa vždy príjemne čítať.
pohodlné používanie

Vysoko flexibilný dizajnové prvky (napríklad offline / online simulácia) umožňujú výrobcom strojov, aby mohli obrazovky navrhovať ľahko a pohodlne. Pracovníkom údržby zase výrazne šetrí čas podpora USB flash diskov a novo pridané funkcie na vzdialené ovládanie, takže je ich práca ideálne efektívna. Plynulé animácie, flexibilné práce s oknami a podpora veľkého množstva jazykov umožní, aby sa s radom NB pohodlne pracovalo aj obsluhu.
Riešenie HMI, ktoré obstoja aj v budúcnosti

„Rad NB výrobcovia strojov z celého sveta vždy preferovali,“ hovorí k tomu Roberto Zenoni. „Novo pridané funkcie na vzdialené ovládanie nám teraz zabezpečí, aby tieto univerzálne a kompaktné HMI ponúkli výrobcom ďalší dôvod, prečo si naše stroje zvoliť – a tým je výrazné zníženie nákladov na údržbu a dosiahnutie maximálnej produktivity“