Nová generácia robotov rady I4L

Nová generácia robotov rady I4L


Rad i4L SCARA nastavuje nový štandard na trhu s ľahkými robotmi SCARA a prináša mimoriadny výkon za najvýhodnejšiu cenu.

Nový model i4L SCARA Spoločnosti OMRON je kompaktný robot, ktorý ponúka mimoriadny výkon pri najnižších celkových nákladoch na vlastníctvo. Robot i4L poskytuje kvalitu spolu so škálovateľnosťou, preventívnou údržbou a flexibilitou integrácie výrazne presahuje svoju triedu.

Vďaka kompaktnému dizajnu a malým rozmerom je jeho inštalácia jednoduchá a možná na stôl alebo na stenu bez nutnosti ďalšieho vybavenia alebo držiakov. Skladné prevedenie a flexibilné programovanie modelu i4L je ideálne pre nespočetné množstvo robotických aplikácií, vrátane digitálnej montáže.

Model i4L ponúka jednoduchú integráciu s jedinečným ethernetovým pripojením v základnom vybavení a maximálnu prevádzkyschopnosť vďaka interaktívnym alarmom údržby a kopulovému svetlu RGB. Stavový indikátor pomáha diagnostikovať problémy rýchlejšie, efektívnejšie a maximalizuje hodnotu v každej fáze životného cyklu produktu. Je ideálny do rýchlych, opakovateľných aplikácií a dodáva sa s tromi variantmi pracovného dosahom (350, 450 a 550 mm).

„Spoločnosť OMRON investovala veľké prostriedky, aby svojimi robotickými technológiami pomohla zákazníkom k pokročilému a flexibilnému výrobnému prostrediu,“ hovorí Motohiro Jamaniši, generálny riaditeľ projektu rozvoja robotiky v spoločnosti OMRON Industrial Automation Company, a dodáva: „Nový robot i4L SCARA predstavuje kľúč k ďalšiemu rozvoju tejto iniciatívy. Poskytuje zákazníkom dobrý výkon a spoľahlivosť za dostupnú cenu. Systém i4L SCARA bezpečne automatizuje prepravu materiálu. Ide o oblasť, ktorá rýchlo začína využívať priemyselné roboty v odvetviach po celom svete ako metódu riešenia problémov s nedostatkom pracovných síl aj na riadenie rizík spojených s globálnym šírením koronavírusu. „

„Rýchlo sa vyvíjajúce výrobné prostredie vyžaduje rýchlosť a flexibilitu. Robot i4L SCARA od spoločnosti OMRON môže pomôcť spoločnostiam tento problém vyriešiť, pretože je schopný neúnavne, presne a bezpečne pracovať 24 hodín denne v rovnakom prostredí ako ľudia, „hovorí Tom Mathias, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti OMRON Robotics and Safety Technologies.

Medzi hlavné prednosti modelu i4L SCARA patria:

Jednoduchá integrácia: Robot i4L sa vyznačuje kompaktným dizajnom a rozmermi a ponúka jednoduchú integráciu. Inštalácia vo vodorovnej (v prípade montáže na stôl) alebo zvislej polohe (v prípade montáže na stenu) nevyžaduje žiadne ďalšie adaptéry alebo držiaky. Káblové spoje možno usporiadať tak, aby prechádzali montážnym povrchom alebo s ním boli rovnobežné.

Maximálna doba prevádzky: Model i4L pomáha maximalizovať dobu prevádzky vďaka rýchlejšej diagnostike problémov. Jeho jedinečná a vysoko viditeľná viacfarebná svetelná kopula LED umožňuje prediktívnu údržbu a poskytuje praktické informácie o stave robota.

Výkon: Model i4L ponúka na pomery ľahkých robotov SCARA špičkovú zotrvačnosť a opakovateľnosť a poskytuje všetok potrebný výkon. Jednoduchá integrácia a synchronizácia pri nasadení viacerých robotov znižuje zložitosť nastavenia a dobu programovanie.

Produktivita: Spoločnosť OMRON pozdvihla štandardné roboty SCARA na novú úroveň a zabezpečila vyššiu produktivitu na pracovisku. Rýchlosť modelu i4L pomáha urýchliť manipuláciu s materiálom a znížiť náklady na neho, ale tiež uvoľňuje ľudské zdroje na ďalšie úlohy, ktoré maximalizujú produktivitu.

Medzi ďalšie funkcie patrí:

  • Maximálna nosnosť 5 kg
  • Možnosti dosahu 350 mm, 450 mm a 550 mm
  • Hmotnosť verzia 350 mm / 450 mm = 15 kg
  • Hmotnosť verzia 550 mm (hriadeľ 180 mm) = 16,38 kg
  • Hmotnosť verzia 550 mm (hriadeľ 350 mm) = 16,52 kg

Pre viac informácií kliknite sem, alebo kontaktujte obchodných zástupcov Elsys