OMRON uvádza na trh integrované globálne riešenie M1 pre striedavé pohony

OMRON uvádza na trh integrované globálne riešenie M1 pre striedavé pohony

Spoločnosť OMRON, globálny líder v oblasti priemyselnej automatizácie, oznámila uvedenie integrovaného globálneho riešenia OMRON M1 pre striedavé pohony. Toto špičkové riešenie ponúka pokročilé možnosti systémovej integrácie, čo umožňuje konštrukciu stroja so zvýšenou flexibilitou, vyššou účinnosťou a výhodami priestorovo úsporného prevedenia.

Integrované globálne riešenie OMRON M1 pre striedavé pohony predstavuje rad funkcií a doplnkov, ktoré nastavujú nový štandard v oblasti riadenia motora a technológie pohonu. Riešenie rozširuje možnosti motorov, ktoré je možné použiť pre hnací systém. Podporované sú štandardné indukčné motory (IM), motory s permanentnými magnetmi (PM), motory s priamym pohonom PM (až 128 pólov) a špeciálne motory, ako sú bubnové motory. Parametre motora je možné jednoducho nastaviť pomocou funkcie automatického ladenia v aplikácii Sysmac Studio spoločnosti OMRON. Ponúka výnimočné možnosti s 200% krútiacim momentom, ktorý je k dispozícii aj pri 0 Hz.

Hlavné výhody riešenia:

  • Vstavaná podpora komunikačných protokolov Modbus a EtherCAT umožňuje bezproblémovú konektivitu a interoperabilitu so širokým radom priemyselných automatizačných systémov.
  • Flexibilné možnosti konfigurácie protokolu EtherCAT. Vďaka podpore topológií Ring poskytuje riešenie bezproblémovú integráciu a efektívny prenos dát.
  • Sysmac Studio Integrated Development Environment (IDE) ponúka intuitívny a užívateľsky prívetivý softvérový nástroj pre jednoduchú konfiguráciu, monitorovanie a správu systému.
  • Všestranné možnosti riadenia motora, vrátane regulácie otáčok, riadenia krútiaceho momentu, presného riadenia polohy a funkcie master-follower.
  • Striedavé indukčné a permanentné magnetické synchrónne motory v režimoch vektora otvorenej slučky (OLV) a vektora uzavretej slučky (CLV). Efektívna prevádzka v celom rade motorových aplikácií.
  • Vstavaný vstup n-kodéra a pulzného čítača s vysokorýchlostným snímaním polohy prostredníctvom digitálneho vstupu umožňujú presné riadenie pohybu.
  • Funkcia Safe Stop 0 vybavená technológiou bezpečného vypnutia krútiaceho momentu (STO) je v súlade s úrovňou integrity bezpečnosti 3 (SIL3) úrovne výkonu e (PLe). Ponúka ako káblové, tak bezporuchové riešenia rozhrania EtherCAT (FSoE).
  • Funkcie zamerané na energetickú úspornosť umožňujúcu optimálne využitie energie a zníženie prevádzkových nákladov.
  • Doska s plošnými spojmi (PCB) zvyšujúca odolnosť a zaisťujúca spoľahlivý výkon v náročných priemyselných prostrediach, pretože je odolná proti prachu a vlhkosti.

Spoločnosť OMRON stojí za kvalitou a spoľahlivosťou riešenia M1, ktoré zaručuje 10 rokov bezúdržbovej prevádzky, a to aj v náročných priemyselných prostrediach. Riešenie M1 získalo certifikácie vrátane CE, UKCA, cULus, KC, RCM alebo RoHS a zaisťuje súlad s medzinárodnými bezpečnostnými a environmentálnymi predpismi.

Ďalšie užitočné informácie nájdete na stránke : https://omron.elsys.sk/produkt/m1/